مارکتینگ

بهترین روش قطع همکاری با کارمندان

در این مقاله در ارتباط با خروج کارکنان و بهترین روش برای اخراج کارمند صحبتی داشته باشیم که می تواند به چه صورتی انجام شود و چه کارکنانی باید اخراج شوند. بهترین روش برای اخراج کارمند، پویان قدم لی

پر استرس ترین کار در مدیریت، اخراج کارمندان است. دوّمین موقعیت استرس زا در مدیریت، اخراج خودمان است، ولی اگر در مورد اوّل تجربه کافی نداشته باشید، دوّمین تجربه را لمس خواهید کرد.

مدیری که کارکنان ناکارآمد را استخدام می کند، خودش ناکارآمد است. مدیری که کارکنان ناکارآمد را هم چنان در شغل هایشان نگه می دارد، ناکارآمدتر است. هر چه بیشتر کارکنان نامناسب را در شغلشان نگه دارید، از دید اطرافیان (مدیران ارشد، همکاران و کارکنان) بیشتر نالایق به نظر می رسید. با نگه داشتن افراد نالایق، سایر کارکنان را نا امید می کنید. آنها به این نتیجه می رسند که اگر یک فرد نالایق می تواند به اندازه آنها حقوق و مزایا بگیرد، پس چه لزومی دارد که کار را به خوبی انجام دهند ؟

مسلماً، همه افراد کارآمد را از افراد ناکارآمد تشخیص می دهند. همه خیلی سریع این افراد را می شناسند. افراد مشغول به کار در هر سازمانی، سطح کارایی هر فردی را می دانند. هیچ جایی برای مخفی کاری و پنهان کاری وجود ندارد. همه می دانند نیروی انسانی کارآمد اصلی ترین سرمایه است.

سنگدل نباشید

بی رحمانه ترین کاری که شما می توانید نسبت به شخصی انجام دهید ، این است که در قلب خود بدانید که آن فرد به درد کار شما نمی خورد اما هم چنان او را در آن کار نگه دارید. بهترین کاری که می توانید برای کارکنان ناکارآمد بکنید این است که با بهترین روش برای اخراج کارمند آنها را آزاد کنید. اجازه دهید که کاری که مناسب آنها باشد را برای خودشان پیدا کنند تا آینده ای روشن داشته باشند.

چرا بسیاری از مدیران ، شغل و حتی سلامت روان خود را با اجتناب از اخراج کارکنان نالایق قربانی می کنند؟ جواب اشتباه و گمراهی است. مدیر فکر می کند با پرداخت حقوق به فرد نالایق به او لطف می کند. گاهی حتی مدیر فکر می کند که شخص ممکن است ، ناگهان تغییر کند و تبدیل به فردی موفّق شود.

دلیل واقعی اجتناب از بهترین روش برای اخراج کارمند، ترسویی است، زیرا با اخراج، مدیر دیگر مهربان و دلسوز محسوب نمی شود بلکه بدجنس. در مصاحبه هایی که بعد از اخراج افراد انجام شده ، 70 درصد از افراد از اتفاقی که قرار بوده رخ بدهد آگاهی داشتند و تنها سؤال آنها این بوده که مدیر چرا زودتر اقدام به این کار نکرده است. خیلی سخت است که فردی خودش ، خودش را اخراج کند. حتی اگر شغل مناسبی برایش نباشد یا شغلش را دوست نداشته باشد و کار را به سختی انجام دهد و با دیگران سازش نداشته باشد ، باز به کمک مدیر نیاز دارد تا او را از این مخمصه نجات دهد. و سنگدل شناخته می شود و به این ترتیب با اخراج نکردن فرد بیشتر به آن فرد آسیب می رساند.

 بهترین روش برای اخراج کارمند، پویان قدم لی

افراد را حرفه ای اخراج کنید !

چگونه شخص نامناسب برای یک شغل را اخراج می‌کنید؟ بهترین روش برای اخراج کارمند چیست؟ روندی ساده برای این کار وجود دارد که کار شما را تضمین می کند و شما را در بسیاری موارد از قضاوت شدن دور نگه می دارد. اوّل ، تصمیم می گیرید در زمان و روز مشخصی شخص را اخراج کنید. به خود می‌گویید : ⁽⁽ من ساعت 10 فلان شخص را صدا می زنم و اجازه می دهم که برود. ⁾⁾

دوّم ، زمانی که فرد را صدا کردید، در را بندید و بنشینید، حتی بهتر است به دفتر فرد بروید که بتوانید بعد از کار بلند شوید و آنجا را ترک کنید و بعد با دقت این عبارت را بگوئید : من در مورد این وضیعت خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که این شغل برای شما مناسب نیست و با شغل دیگری شادتر خواهید بود.

زمانی که روند اخراج را آغاز کردید، مسلماً از عملکرد پیشین شخص یا هر چیز شخصی دیگر باید اجتناب کنید؛ خیلی برای این کار دیر است؛ دیگر همه چیز تمام شده است ؛ کار به آخر رسیده است و باید فرد رفته محسوب شود.

تکرار حرف را تمرین کنید

 بهترین روش برای اخراج کارمند، پویان قدم لی

در این مرحله، امکان بحث کارمند با شما وجود دارد. شخص غالباً شوکه، شگفت زده، عصبانی، پرخاشگر، غمگین و حتی گریان می شود. به خاطر داشته باشید، این تجربه پراسترسی برای کارمند است. بهترین روش برای اخراج کارمنداین است باید کاملاً آرام باشید مثل مجسمه سنگی بودا. با صبوری حر هایش را گوش کنید و با سر تایید کنید تا حرفش تمام شود. بعد عبارت قبلی خود را تکرار کنید: حقیقت این است که این شغل برای شما مناسب نیست و با شغل دیگر شما شادتر خواهید بود. در تمرین‌های مربوط به قاطعیت، این مطلب را تکرار ضبط می‌گویند. شما همان پیغام را با همان کلمات و با تن صدایی آرام تکرار می کنید تا زمانی که فرد تسلیم شود و اخراج خود را به پذیرد.

برنامه ریزی داشته باشید

در این مرحله، می توانید توضیح دهید که از این به بعد چه اتفاقی می افتد. اگر اخراجی عصبانی و خشمگین باشد، از او خواهید خواست که وسایل را جمع کند و محل کار را سریعاً ترک کند و از کسی خواهید خواست تا هنگام جمع کردن وسایل بنشیند و نظاره گر باشد تا فرد آسیبی به چیزی نرساند. ترک کار، کار فوق العاده احساسی است. بیشتر افراد پس انداز ندارند و زمانی که از کار اخراج می شوند، این حسی که به آنها دست می دهد، ترس است و در این فکر هستند که حالا چی بخورم و چگونه اجاره خود را پرداخت کنم ؟

آماده باشید، پولی که باید پرداخت کنید را در دسترس داشته باشید. مگر اینکه قرار دادی نوشته شده باشد که هیچ پرداخت قانونی برای اخراج از کار وجود ندارد، اما به طور معمول این پول به مبلغ یک هفته به ازای هر سال است. کم وزیاد آن کاملاً به شما و رفتار فرد اخراج شده بستگی دارد.

شاهد داشته باشید

نکته نهایی بهترین روش برای اخراج کارمند : اگر شما آقایی هستید که خانمی را اخراج می کنی، از خانم دیگری بخواهید در جلسه اخراج شرکت داشته باشد. اگر خانم هستید و آقایی را اخراج می‌کنید، از آقایی بخواهید که در کنار شما باشد. اگر ذره ای شک دارید که این فرد شما را متهم به تجاوز و … می کند، همیشه از جنسی مخالف بخواهید در اتاق حضور داشته باشد. با این کار از خطر احتمالی شکایت جلوگیری می کنید.

روش ها و تکنیک های زیاد دیگری برای اخراج وجود دارد. این مهارتی است که باید به عنوان بخشی از کسب و کار خود یاد بگیرید. این موارد ابتدایی به شما در حذف کردن افرادی که باعث اُفت کار و شکست شما می شوند ، کمک می کند. این جمله را برای بهترین روش برای اخراج کارمند به یاد داشته باشید : ⁽⁽ بهترین زمان برای اخراج شخص ، اولین باری است که این فکر به ذهن شما خطور می کند.⁾⁾

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.